TOP100-as lista szerelmes becenevekből, melyeket gyakran használnak, és használhatsz te is a kedvesedre otthon. A neveket ABC sorrendbe szedtük a magyar webről.
Ezek bearanyozhatják a mindennapjainkat. Amikor valamin hajba kapunk, összeveszünk, akkor elég egy kis becézés, és máris oldottabb lesz a hangulat. Fontos, hogy soha ne válasszunk olyat, amit a párunk sértőnek érezne. A párkapcsolatunk sokkal bearanyozottabb lesz, ha becézgetjük a másikat, amikor csak van erre lehetőségünk.
Csak a férfiak becézgethetik a nőket?
Ez az állítás teljesen hibás - fordítva is lehet beceneveket kitalálni. Ami nagyon fontos, hogy mindig, minden esetben beszéljük meg együtt, hogy milyen beceneveket szeretnénk használni a másikra. Ha valaki sértődöttséget, vagy neheztelést érez egy becenév használata esetén, akkor inkább keressünk mást az illető számára. A nők is becézgethetik a férjüket, ha úgy érzik, lenne olyan becenév a számukra, ami illene hozzájuk.
A gyerekekre is használhatunk ilyen neveket?
Sokszor felmerülő kérdés szokott lenni, hogy gyerekek esetén is szokás beceneveket használni? Mindenképp! Szinte minden névnek van becézett változata, például az Alexandra név becéje a Szandra, de a fenti listából is használhatunk rájuk ilyeneket, ha a párunk ebbe beleegyezik.
Hogyan készült a fenti TOPlista?
Számtalanszor teszik fel olvasóink a kérdést, hogy mégis hogyan jönnek létre ezek a becenevek, hogyan készül el egy becenevekből álló lista? Ezek szájhagyomány útján keletkeznek, sokszor generációs családok veszik át egymástól őket, vagy internetes fórumokon, beküldésen keresztül lehet összegyűjteni ezen listákat. Rengeteg alkalommal kapott szerkesztőségünk is becenév változatokat, így ezekből állítottuk össze a fenti névsort.
Minden családban hagyomány a becézgetés?
Alapvetően nem, nem minden családban szokás ilyeneket használni, habár érdemes, mivel a kapcsolatunkat sokkal meghittebbé varázsolhatja, ha nem a szokásos, hanem valami meghittebb, viccesebb, kifejezőbb nevén szólítjuk a másikat. Ha még nem használunk ilyeneket, akkor érdemes egy próbát tenni vele.
Bónusz tipp
Íme, néhány bónusz tipp, ha igazán jó becézőkké szeretnénk válni.
Ne mindig becézzük a másikat. Nem kell mindig notóriusan beceneveket, vagy ugyanazt a becenevet használni. Mindig vigyünk bele egy kis változatosságot.
Ha rossz a pillanatnyi hangulat, ne használjuk őket. Kifejezetten rossz ötlet akkor beceneveket használni, amikor paprikás a hangulat, és ezzel az az által képviselt érzelmi identitást is elcsorbíthatjuk.
Ne használjunk pejoratív beceneveket. Olyanokat, mint a "dagikám", "ducikám" és társai inkább ne akarjunk használni, mert ezzel lehet, hogy megsértjük majd a másikat.
Mindig kísérje valami testbeszéd is. Mindig használjunk valmit mellé - nézzünk a másikra, fogjuk meg a kezét, vagy különleges pillanatokban alkalmazzuk.
Posztolta: Ottó - Szakértője A Párkapcsolatoknak És A Coachingnak.
2023-08-12